STRAIPSNIAI

Gyd. ortopedas traumatologas supažindina.
Žmogui  judėjimas yra gyvybiškai svarbus. Žmogaus kūne yra daugiau nei 200 sąnarių, kurie leidžia mums judėti, atlikti  įvairias fizines veiklas ir jaustis patogiai. Judėjimas svarbus ne tik atliekant kasdienines funkcijas, bet ir mažinant kai kurių lėtinių ligų progresavimą bei sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų vystymosi riziką. Atsiradus sąnarių problemoms ar kaulų deformacijoms, judėjimas gali būti apsunkintas, dėl ko gali sutrikti net sugebėjimas apsitarnauti, sukelti fizinį skausmą ar sutrikti miegas. Didžiausias apkrovas dažnai patiria peties, alkūnės, klubo, kelio ir pėdos sąnariai.
Peties sąnarys yra itin jautrus ir sudėtingas. Dažniausios problemos yra sausgyslių pažeidimai, sausgyslių uždegimai bei burzitas. Traumos ar pasikartojantys judesiai (sportuojant ar dirbant fizinį darbą) gali sukelti sausgyslių uždegimą ir net sausgyslių plyšimą, kas lemia skausmą ir judėjimo apribojimą.
Alkūnės sąnario problemos dažniausiai susiję su per dideliu fiziniu krūviu ar traumomis, dėl ko atsiranda ties alkūne raumenų prisitvirtinimo vietose uždegimas ar raumenų įplyšimai.
Klubo sąnarys palaiko kūno svorį ir atlieka svarbų vaidmenį judėjime. Pagrindinės klubo problemos yra artritas ir artrozė. Klubo sąnario osteoartritas yra dažna problema vyresnio amžiaus žmonėms, sukelianti skausmą, sąstingį ir judėjimo ribojimą.
Kelio sąnarys patiria didelę apkrovą dėl svorio ir judesių. Dažniausios problemos yra sąnario kremzlės susidėvėjimas, uždegimas, raiščių ar meniskų pažeidimas.
Pėdos sąnariai yra būtini stabilumui ir pusiausvyrai. Dažniausios pėdos problemos  – plantarinis fascitas, plokščiapadystė bei kaulinės deformacijos, tokios kaip hallux valgus (iškrypusio didžiojo kojos piršto) deformacija. Plantarinis fascitas atsiranda dėl padų fascijos uždegimo ir sukelia skausmą. Plokščiapadystė ir hallux valgus deformacijos gali atsirasti dėl genetikos, netinkamos avalynės, antsvorio ar ilgo stovėjimo.
Svarbiausia prevencija yra fizinis aktyvumas, sąnarių reguliari mankšta, sveika mityba ir kūno svorio kontrolė. Kai kurios sąnarių problemos gali būti gydomos konservatyviais metodais. Kitoms problemoms spręsti gali prireikti operacinio gydymo.
Esant sąnarių skausmui ar judesio apribojimui, svarbu laiku kreiptis į specialistus, kad būtų užkirstas kelias rimtesniems sąnarių pažeidimams.
Klinikoje ortopedas traumatologas diagnozuoja ir gydo įvairias sąnarių, kaulų ir minkštųjų audinių problemas. Gali būti taikomos įvairios injekcijos į uždegimo vietą ar kai kuriuos sąnarius, bei esant reikalui suplanuotas operacinis gydymas.
Gyd. Neurologas informuoja.
Apatinės nugaros dalies skausmas
Apatinės nugaros dalies skausmas –  labai dažnas simptomas šių dienų pasaulyje, nepriklausamai nuo lyties stebimas visose amžiaus grupėse. Didžiausią riziką atsirasti nugaros skausmui lemia fiziškai sunkūs darbai, viršsvoris ar nutukimas, sėslus gyvenimo būdas, darbas, kuriame dominuoja viena nekintanti padėtis (pvz. sėdimas darbas). Dauguma žmonių, kurie susiduria su nugaros skausmu pirmą kartą, sugeba gana greitai jį pašalinti, tačiau skausmas dažnai linkęs kartotis, o jo epizodai darytis sunkiau kontroliuojami.
Visų pirma turėtume suprasti, jog nugaros skausmas yra ne liga, o simptomas, kuris gali atsirasti dėl daugybės priežasčių. Vienas jų galime identifikuoti tiksliai, kitos, daugeliu atvejų būna kombinuotos, kylančios tiek iš griaučių-raumenų sistemos, tiek iš centrinės nervų sistemos. Bendrai nugaros skausmas be aiškios priežasties pasitaiko 80% atvejų ir vadinamas nespecifiniu. Kitos būklės, sąlygojančios nugaros skausmą, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį ir skirti specialų gydymą – tai slankstelių lūžiai (dažnai pasitaikantys vyresniame amžiuje, esant osteoporozei), navikai, infekcijos ar lėtinės uždegiminės ligos (spondilioartritas, reumatinis artritas ir pan).
Suprantama, kad dažnai pacientai nori greito bei tikslaus atsakymo, kas sukėlė nugaros skausmus. Šiuo atvejų gydytojas neurologas, gali gana greitai ir tiksliai nustatyti specifines priežastis derindamas apžiūros metu rastus pakitimus su klinikinių tyrimų, tokių kaip magnetinis rezonansas, kompiuterinė tomografija ir kt, duomenimis.
UAB KASU “Suvalkijos medicinos klinika” gali pasiūlyti be ilgų eilių pasidaryti šiuo metu rinkoje patį išsamiausią vaizdinį tyrimą, t.y. stuburo magnetinį rezonansą ir per 2 darbo dienas, gavus atsakymą, jo duomenis ir tolimesnę gydmo taktiką aptarti su gyd. neurologe S. Andriuškevičiūte.
Visgi reiktų nepamiršti, kad vieno paprasto problemos sprendimo būdo (kaip pvz. efektyvaus vaisto ar 100% veikiančios metodikos, kuri negrįžtamai pašalins skausmą akimirksniu) deja nėra. Norint atsikratyti skausmo ir turėti sveiką stuburą, reikia įdėti daug valios ir pastangų, atliekant fizinius pratimus,  koreguojant gyvenimo būdą, mitybą ir kt.
Tad jeigu Jus kamuoja ūmūs ar lėtiniai stuburo skausmai, sunku atrasti jų priežastį ir gauti tinkamą gydymą, kviečiame apsilankyti UAB KASU “Suvalkijos medicinos klinika” ir problemų sprendimo būdą rasti drauge.